15 Haziran 2015 Pazartesi

Neden gördüğümüz her kişiyi tanıma fırsatımız olamaz?..
Fazla bir şey değil.

4 yorum:

  1. Gördüğümüz herhangi bir kişiyi tanıammız da gerekmiyor. Ancak ilgi alanına girdiğimizde, bir parça hakkında malumat edinme gereğini duyabiliriz. İsmi ister Ahmet olsun, ister Mehmet olsun. Ya da Barış... Mesleği ister müdür olsun, ister amele, ister çöpçü, ister meydancı olsun ne farkeder. Adam gibi adam bir insan mı? Vicdanlı mı, sevgi, şefkat, merhamet duygularına sahip mi? Ancak öyle tanımak isteriz. O kişi bizi birebir ilgilendiriyorsa daha da özel bir mercek altına almamıza imkan ararız. Çoğu kez de tanıma fırsatını yakalarız.

    YanıtlaSil
  2. Güven denen şeyin hayatlarımız üzerindeki önemini sen de biliyorsundur. İnsanlar kime niye güvenmesi gerektiğini bilemiyor. Bu sebepten gördüğümüz her kişiyi tanıma fırsatımız olmuyor, bazen de biz öyle bir fırsatımız olamayacağını düşünüp denemiyoruz sanırım. Ama şimdi düşününce neden olmasın ki? Yanına gidip samimiyetle onu tanımaya çalıştığını bir şekilde açıklarsın. Tamamen olamaz diye bir şey yok yani bence.

    YanıtlaSil
  3. Güzel bir dilek ama bir o kadar da tehlikeli... Her yabancıya milyonlarca anlam yüklerken o anlamları tanıdıklaştırırsak rotamızı kaybetmez miyiz?

    YanıtlaSil