14 Aralık 2014 Pazar

Anlaşılmazlığın huzuru

Uzun süredir kapalıydı sadece biraz bir şey yazmak istedim işte...Her şey sadece olması gerektiği gibi oluyordu. Bizler fazlaca bencilce düşünerek realistliğin dışına çıkarak tüm yaptığımızın karşılıksız kabul edilmesini bekliyorduk. Oysa ki bu kabul edilemez bir hüsranı yanında sürüklerken fütursuzca daha fazla darbe alarak kaybediyorduk. Hep o son müthiş hamleyi yapacak anı beklerken olanların farkına varmayız. Tüm olanlar aslında bitmişken sen başlamaya çalışırsın hepsi bu işte.

Hayatını sorgulayan insanlara tahammülün olmadığından alıp başını gidersin. Senin sözlerini dinleyecek birileri vardır garip bir şekilde onla nasıl anlaştığın konusunda ara konuşmalar geçer durur ama sonuç belirsizliktir. Neyin içinde ve nasıl olduğunu bilmediğin saçmalıklar bataklığı içinde çırpındıkça batan koca bir acizlik tüm bunlar.

Ne olması gerektiğini sorgulamadan duygularını sadece yaşamak istediğin zaman ise yine ters gidecek vukuatlar çıkar. Tam cevabını bulduğun şeyler seni bir yerlere çıkarmış, soru sormayı bıraktığında zirveye çıkartan asansör bir anda seni yere çakar. Boş boş oturur etrafa bakarsın çöken gök yüzünün altında dururken.

Gerektiği için öyle olmalı saçmalıklarının arasında ne olduğunu bilmeden uzaklaşırsın. Bilmediğin noktalara sürüklenirsin isteyerek ya da istemeyerek. Bu kadar sudan sebeplerle hayatının yön bulabileceği hayali güzel görünürken aslında sadece bir rüyada olduğun hissi kaplar. Biraz daha rüyada yaşamayı istemediğini farkedersin ve yalnızlığınla birlikte o anlaşılmazlığın huzuru içerisine geri dönersin.

6 yorum:

 1. kimseler olmasın, sen ol. ama hiç konuşma. hiç bi ayıbımı yüzüme vurma. öylece bak, dinle. ben konuşiyim en ağliyim. sen sus.. konuşabilmeyi özledim. @stummscream

  YanıtlaSil
 2. Uzun bir aradan sonra sen de tekrar hoşgeldin. Sadece sen değil, takip ettiğim çok kişi paylaşmayı bıraktı gibi bir şey. Paylaşmadan çoğalmaz umutlar bunu hiç unutma. Bazen anlamsız geldiğini biliyorum bana da olur ama yazmak iyi hissettirir her zaman. Yazdıklarına gelecek olursak; bazı cümleleri sanki kendim kurmuşum gibi hissettirdi. Çıkmazda hissetsen de o sokağın çıkanı da denk gelecektir bir gün.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fakat onun gelmesini istiyor muyum acaba?..

   Sil
  2. İşte esas sorun o aslında, istesen de istemesen de çıkmazlar ve çıkışları oluyor. Huzurluysan önemli olan bu.

   Sil
  3. Huzur değil daha farklı bir şeyler arıyorum kesinlikle tarifi olmayan

   Sil