26 Temmuz 2013 Cuma

Ey Kadınlar!

Şimdi bir an da patlayan hamilelik mevzundan yola çıkarak başlayalım. Bir kaç hafta önce medya manipülasyonlarından bahseden insanlar bir anda ne oldu da makaslanmış videolar ile sokağa dökülür olmuşlar. Konu aşağıdaki gibi başlamaktadır. Genelde hep video da en sağlam patlama anı gösterilmektedir. Mevzuyu daha da merak eden varsa en başına da gidebilir tabi.

http://tvarsivi.com/player.php?y=20&z=2013-07-23%2020:34:00

Şimdi konunun tamamına da erişebildiğinize göre görüşlerimi rahatlıkla paylaşabilirim. Öncelik ile söylemlerinin doğru bulduğum ve bulmadığım kısımları var. Hepsini maddelere böleceğim.

Davul zurna ile hamilelik kutlanmaz;
Evet, bu gerçekten hoş bir davranış değildir. Evinin içerisinde istediğin kadar çocuğun oluyor diye sevin ama bunu dışarıda çokça konuşmak özellik ile bir erkek için hoş bir şey değildir.

Çok kabaca tabirler ile "ben bu kadını beceriyorum" demenin aşikar başka halidir. Bu zaten bilinen bir durum olmasına rağmen bunun üzerine basa basa açıklanması hoş bir durum değildir. Çünkü bu kadını farklı bir konuma koyar.

Beyinin arabasına binsin gezsin;
Evet buradaki söylem ise hoş değildir. Bir defa herkesin arabası olacak diye bir kaide yoktur. Kaldı ki kocası ile yürüyüş yapmak isteyebilir.

Fakat özellikle şu noktaya vurgu yapılabiliyor. "Niye beyinin?" Ben de diyorum ki "Niye senin?"
Yani burada ki noktayı kocasının arabası mevzusuna getirmek gerçekten fazlaca feminist bir durumdur.
Eğer böyle bir durumdan kadın rahatsız oluyorsa, tavsiyem asla evlenilmemesidir.


Şimdi Ey Kadınlar vol. 2 yazacağım çünkü bu biraz gündem oldu.


2 yorum:

  1. Bu sosyal medya da birkaç gündür dönen haberler üzerine yazılmış bir yazı sanırım. Yazına tamamına katılıyorum. Birde beni rahatsız eden tek şey hamile kadınların sokağa çıkmasın lafı olmuş. Dün bu kişinin twitter paylaşımlarını paylaşmış bir arkadaş. Hatta kadınların hiç biri sokağa çıkmasın demiş adam ya. Tasavvufçu diye gezinen kişinin düşünme tarzına bak.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Konuşurken fazlaca kibirlenip ne söylediğinin farkına varamıyor sanırım

      Sil