11 Haziran 2013 Salı

Biraz itiraflı olacak

Bugün yazma hevesimi kıran biraz da Gezi Parkı üzerinde yaşanılan olaylardı. Bu konu ile ilgili bir şeyler yazmayacağım. Çünkü fazlasıyla haberdarsınızdır. Amacım siyaset yapmadan mevcut hassasiyetimi bildirmek istemektir.

Günler geçerken çeşitli hayaller içerisinde, mutlu olma güdüsü ile kaybolur gideriz. Etrafta her ne olup bitiyorsa, istemesekte bizi hedef alır. Zaman ile toparlanmaya başlar, düzenli bir hayatın temellerini atarsın. Arada bir sallanıp yıkılsa da daha iyisini inşa edersin. Benim hayatımda ki en olumlu düşünce şekillerimden biridir. Bir işi geride bırakıyorsam, önüme gelecek iş ondan çok daha iyi olacağıdır. Hep böyle bir inanç içerisinde yola çıktım.

Tabi iyimser denilebilecek tek yönüm de bu olsa gerek. İnsan tanımak konusunda pek aynı şeyleri söyliyemiyor olacağım. Her insan biraz daha dışarıdan izliyor. Sen onunla konuşmazsan o senin suratına bile bakmıyor. Hayır! Tatmin edilecek egolarım yok. Sadece biraz olsun ilgi belki de kendini işe yarar tanımlamak için gerekli saygıdır.

Zoraki olaylardan oldum olası nefret etmişimdir. Kimseye doğum günümü söylemem ya da çok hoşlandığım basit bir pena vardır. Bu gayet sıradan bir hamburger fiyatına alınabilir bir şeydir. Tahmin edilebileceği gibi her çeşidinden kendim de bizzat satın alabilirim. Fakat o küçük şey insanların size değer verdiği konusunda inanılmaz değerli bir hatıradır. Kullanmaya kıyamazsınız. Bütün bu mana aslında basit bir cisime değil onu alan kişiye yüklenir.

Bir şey açıklamam gerekirse, bu zamana kadar hayatım da aldığım tek süpriz hediye çalıştığım ilk şirketimdendi. O da artık zaman ile bir ritüel oluştuğu için herkese alınan pek bir özelliği olmayan sıradan bir durumdu. Fakat yine de o an ne yapacağımı bilememiştim.

İnsan bilmediği bir duygu karşısında afallar. Hani sıcak nasıl diye merak ederek sobaya parmağını sokarsın da  canın yanar. Ben o sobaya hep parmağımı sokmaya çalıştım ama bir türlü mümkün olmadı.

Her neyse insan sadece bir şeylere anlam yüklemek ister.
O da hiç mümkün olmaz.

2 yorum:

  1. Siyasete girme anlarım, ben de sevmem siyaseti ama şiddete DUR de!!!

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Şiddete ve diktatörce yönetilmeye en başından beri karşıyım. Bu duruşumu da gerekli zamanlar da belli ediyorum.

      Sil