7 Nisan 2013 Pazar

Ne farkeder ki?..

Kötü anlar ve kötü zamanlar da artık daha güzel şeyler yazmak için kendimi eğitmek üzere olduğumu söyleyebilirim. Evet, sonuçta boş kafayı boşaltamayız. Kafa doluysa bunu daha güzel bir şekilde boşaltmak gerekir. Aslında daha önce böyle bir düşüncem vardı. Fakat yeterince üzerine gidemedim.

Tabi şu dünya o kadar garip ki her şey istemekle olmaz ama istemeden de olmuyor. Böyle koca koca çıkmazların içerisinde zaman içerisinde kaybolup gidiyoruz. Kimisinin yaşam sıkıntısı, kimisinin sevgi açlığı derdi var. Fakat her ne olursa olsun. Her kesim şu kısa dünya da gülmek için vakit kolluyor.

Herkes gülmek için bu kadar vakit kollarken, insanlar niye birbirini ağlatıyor diye düşünmeden de edilmiyor. Bu denge olayları böyle oradan oraya gider durur. Yanınızda ömrünüzü verebileceğiniz biri ve hayatınızı sürdürürken para amacınız değil, aracınız ise işte o zaman dünya daha yaşanılır bir hale gelir.

Her neyse, yaşamak zorundayız ve yaşıyoruz işte. Ne farkeder ki?..

2 yorum:

 1. tek fark eden yaşama lanet okumadan yaşamak herhalde. Yani sanırım bu aralar benim için öyle.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, hatta elindekilerin değerini bilip yaşamak gerek. Fakat ne gariptir ki insan hep "şu da bitsin rahatım" diyecek bir şey buluyor.

   Tahmin edebileceğin gibi de hiç bir zaman o rahatlığa erişemiyoruz.

   Sil