27 Eylül 2012 Perşembe

Yeniliyoruz

Aslında gözüktüğü gibi olmayan hayatların içerisinde görünüyorduk. Her tarafı sınırlandırılmış, geçen süre boyunca alanı gittikçe daralan alanlarımızda mutlu olmaya çalışan bireyler olarak hayatta kalmamız bekleniyor. Biz ise daha çok ne yapacağımızı bilemez büyük buhranların içerisinde bitmek bilmeyen arayışlarla dolu hayatımızla kendimize savaş açmış durumdayız. Hepimiz birer düşünce savaşçısı haline geldik.

Dünya düzeni gittikçe doğa kanunlarıyla değişti. Örülen her duvar bizim için başımızı sokabileceğimiz bir yuva yerine insanlarla aramıza koyulmuş mesafeler olarak geri döndü. Aynı yaşam alanı içerisinde birbirine tahammül edemeyen, kavgacı mahlukatlar halini aldık. Bitişik masalar da birbirimizle konuşmak yerine telefonlarla iletişim kurmaya başladık. Oysa ki bir tebessümdü bizleri mutlu etmeye yeten, bazen ulaşamadığımız suyun bardağımıza konması, gerçekliği hissetmekti bizi biz yapan değerler.

Bencilliğe, egolara, hırslara, gösterişe, paraya ve daha bir çoğuna yenildik. Her nesilde biraz daha kaybediyoruz. Dünya aslında insanların duyguları tarafından yaşanılamaz bir hal almaya başlıyor. Kolay yolu seçmek insanların kolayına geldiğinden midir bilinmez ama bencillik içerisinde boğulurken sahte hayatlar içerisinde ayakta kalmaya çalışıyoruz.

Aslında problem bizde değil, problem değişen hayat düzenindeydi. Yeni hayat düzeni insanları farkında olmadığı bir yalnızlığa itiyordu ve bizim bunu değiştirmek için tek başımıza birşeyler yapmamız mümkün değildi. Herkes anca seçtiği bir kişiyi kurtabilirdi ama seçilen kişi olmadık ve yenildik, yenildim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder