12 Temmuz 2012 Perşembe

Hayat bazen kısıtlayıcıdır

Kimi insanların öyle saçma hobileri var ki bunlara birşeyler parçalamakta dahil. Özellikle yurtdışında bulunan şu garaj atölyesi kafasını hep sevmişimdir. İnsanların yaratıcılığını ve el becerisini geliştirebilmesi, aynı zamanda vakit geçirebilmesi için mükemmel bir mekandır. Fakat işte güzelim ülkemizde böyle şeyler için pekte yerimiz yok.

Bir hobi üzerine gitmek istiyorsunuz ve bunu geliştirebileceğiniz alanınız yok gibi ve üzerine üstlük kimi hobiler için uçuk paralar harcamanız gerekiyor. Garip bir şekilde hobi demek aslında para demek. Burada laf aslında dönüp dolaşım biraz da para olmadan hiç mi birşey olmuyor? lafına dönüyor ama hakikaten de öyle. Para olmadan maalesef pekte birşey yapılamıyor.

En önemli hususlardan bir diğeri ise ortam. Türkiye'de herkes yeni şeylere zararlıymış, kötüymüş gözüyle bakıyor. O kabullenme ve yaygınlaşma hızlı bir şekilde olmayınca olmuyor bazı şeyler. Elinde ki şeyleri paylaşabileceğin insanlar da olmadığı sürece bazı şeyler hep rafa kaldırılıyor.

Bizim insanımız garip. Pek çok insan evde canının sıkıldığını yapacak birşey olmadığını söyler oturup ya film izler ya da iş yapar. Niye bizim insanımızın kendine ayırmak için hiç vakti yok? Bu kadar boş bir millet miyiz gerçekten?

4 yorum:

 1. evet. insanların cevaplaması gereken bir soru var: ben kendimden ne kadar farklısına tahammül edebiliyorum?
  ve saçmalama özgürlüğünün olduğu arkadaşların olmalı. ya da bir çocugun çikolatalı yumurta hayalini dinleyebilirsin, neticede çocukların saçmalama özgürlüğü vardır. ve kimse bunu yadırgamaz(:

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok yönlü arkadaşları olmalı insanın tabi en başa döneyim. Bunun için öncelikle olarak arkadaş gerek.

   İnsanı kendinden farklısı daha çekici kılar ve tahammül etmekse iş orası problem. Önemli olan uyumu yakalamak ortak alanlar geliştirmek.

   Sil
 2. hımm ben şey;
  sultanbeylide mini şortla dolaşmaktan ya da önemli bi seminere eşofmanla gitmekten bahsediyorum. insanlar tahammül edemedikleri şeyleri yadırgarlar ve senden düzene uymanı beklerler. eve kız arkadaşlarını çağırmanı doğru bulmayan bir apartman sakinleri topluluğunun kapının önünde kız ayakkabısı gördüklerinde, senin farklı bir dünya görüşünün olduğunu düşünmemelerinden bahsediyorum. tüm bunlar gay bir arkadaşımla sohbetimizden sonra aklıma gelmişti, gerçekten bazen beynim kendini yineliyor :p

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Durum eşcinselliğe kadar gider ve orası biraz karışık durum =)

   Sil