24 Nisan 2012 Salı

Sil baştan


Aslında hepimizin hayat ile bir alıp veremediği var fakat kimi zaman alınıyoruz kimi zaman umursamıyoruz. Zaten hayat dediğimiz şey değişimlerle dolu garip bir olgu. Bazen diyorum ki insanlar değişmese daha iyi olabilirmiş. Bütün karar mekanizmasının ilk gün ki kadar yerli yerinde kalması insanlar için niye bu kadar zor algılarım asla buna ulaşamayacak sanırım.

Geçmiş olgusundan her geçen gün biraz daha nefret ediyorum. Bazen durup bir kaç saat öncesine dahi gitmek istemiyorum. İnsanlar o kadar berbat bir değişime itiyor ki anlatmak gerçekten zor. İnsanlar da doğanın bir parçası olarak yaşadığı olaylar doğrultusunda savunma mekanizmasını geliştiriyor haliyle bu da aslında öyle bir mekanizmanın ürünü.

Seneler geçiyor insanların geçmiş hesapları gittikçe kabarıyor, belki de sırf kendi verdiği yanlış kararlar bu yükün artmasına sebep oluyor resmen hamallığını yapar hale geliyorlar. Tam bu nokta da asıl mevzu es geçtikleri kendi hayatlarının yanında başka insanları da beraberlerinde götürmeleri ki işin en can alıcı yanı burasıdır. Bir insan ile belki 1 ay önce başka şeyler konuşabiliyorken diğer ay yaşadıkları sonucunda oynayan bir zemine inşaat yapmak ve onu ayakta tutmak fazlasıyla sağlıksız.

Her geçen gün insanlar bunun için uğraşıyorlar farkında olmasakta pek çok kişi başarısız oluyor. Hayata sil baştan başlamak gerekebilir yoksa sepette ki tek bir çürük elma sepete yeni eklenecek her elmayı da elbet bir zaman sonra çürütür. Tabi kimi insan yalnız yaşamak ister bu onun seçimi diyeceğim ama yaradılış olarak asla mümkün olmayan birşeydir.

Seneler geçtikçe yükün artması ve insanlarla iletişimin zorlaşması gerçekten çok kötü bir olay.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder