7 Ocak 2012 Cumartesi

Türkiyede kadınlar

"Türkiye'de gördüğüm kadarıyla medeni ve kültürlü erkekler için günlük hayat içerisinde karşılaştığı ve hoşlandığı bir kadınla tanışmaya çalışmak ve flört etmek gerçek bir eziyet haline gelebiliyor. Çünkü "genelde" Türk kadınları cafede, sokakta, bankada vs bir erkek kendileriyle muhabbete girmek için bir hamle veya jest yaptığında hemen çantalarını adamın kafasına geçirip "ben senin bildiğin kızlardan değilim" tribine giriyorlar. İlla tanışmak için arkadaş ortamı, okul veya iş ortamından bir aşinalık gerekiyor. Kadınlarımız her ne kadar kendilerini modern ve özgür olarak tanımlasalar da oldukça oryantalist bir bakış açısına sahipler.
Flört etmeye çalışan her erkekle çıkmak zorunda değilsiniz ama sanırım kibar bir şekilde size kahve ikram eden erkek ile o kahvenin yudumlandığı süre boyunca kısa hoş bir sohbeti hak eder ki hayatın insanın karşısına neyi ne zaman çıkaracağı pek belli olmaz. Özellikle de kadınlarımız centilmen ve kibar erkek bulmanın oldukça zor olduğunu iddia ettikleri şu zamanda."

Bir yorumdan alıntıdır.

5 yorum:

 1. doğru olabilir ama bunun nedenini de biraz açmamız gerekirse erkeklerin hal ve tutumundan dolayı olduğu düşüncesindeyim.
  sokakta gerçekten tanışmak için konuşan erkek sayısındaki artışa göre kadınların da bakış açısı değişecektir bence.

  YanıtlaSil
 2. Birincisi bahsedilen zaten kibar bir tutum.
  İkincisi ise kişiyi tanımadan niyetini bilemezsin öyle değil mi?

  YanıtlaSil
 3. zaten söylediklerinin yanlış olduğunu söylemiyorum ki :) ben de zaten gelen birine çantayla vurmam açıkcası. Ama vuran da bunu kendi isteğiyle değll türk erkeğinin belli tutumundan dolayı yapıyordur.

  YanıtlaSil
 4. Yani Türk kadını hep ön yargılıdır diyorsun

  YanıtlaSil
 5. Bu şekilde tanışıp 2 ay içinde söz kesen kız arkadaşım var. :)

  YanıtlaSil