23 Ocak 2012 Pazartesi

Kafasızlık zararlıdır!

İnsanlar ya kafalarını çalıştırmıyor ya da hakikaten gerizekalılar. Önünde kendi isimi yazan şeyi çevirip bakacaksın ve alacaksın yapacağın şey bu kadar basit, kesinlike süper zeka filan gerektirmiyor sadece ilkokulda dahi edinilebilecek basit bir okur yazarlıktan ibaret. Canını dişine takmış çalışan ise bir hayli yetiştirme telaşı içerisinde yine düzgün cevap veriyor birazda mecburiyetten ama orada onun yerine çok büyük fırça kayasım geldi de kendimi zor tuttum.

Gerçekten birşeyleri görmek, bilmek, anlamak bu kadar zor değil sadece biraz o paslanan beyinleri çalıştırmaktan ibaret bütün olan biten. Makyajına ve süsüne verdiği değeri kafasına verse belki birşeyler elde edebilirmiş ama kendi tercihi tabi işin tek can sıkan tarafı yararından çok zararı dokunması. Oysa kendine sorsanız çok işler becermiştir. Birde böyle cahil bir özgüven sahibi olurlar.

Oradan başka biride "abi internet çok boş şey gezilecek 3-5 site var nerelere giriyor ki başka?" diye karşısındakine soruyor. Yine kendimi tutuyorum. Hakikaten o adama gerçekten çok acıdım. Bu kadar az seçeneğinin olmamasını düşündüren en büyük etken tabi ki hayatında elle tutulur hiçbirşey yapmıyor olması. Eğer herhangi bir hobisi, uğraşı gibi birşey olsaydı elbet bir çok farklı yer keşfedebilirdi ya da kendisi birşeyler oluşturarak zenginleştirebilir. Ama nerede bizde ancak hazıra konmak. Hayatı düz yaşamak ve sonrasında "hayat çok monoton" demek.

Ayrıca geçen gün SOPA yüzünden bir çok site yayını durduruyor ve bizim insanımız kalkıpta neden durdurulduğunu umursayıp sadece 1-2 dakikasını ayırıp küçücük bir yazıyı dahi okumuyor. Kurduğu cümle ise şundan ibaret "Geçen gün siteye giremedim SOPA diye mi ne birşey varmış ertesi gün açıldı" işte bu kişileri ıslak SOPA ile bir temiz dövmek hatta döverek öldürmek lazım. Zira ülkenin kaynaklarını yeni doğacak insanlara saklamakta bizim bir görevimiz.

İnsan sadece biraz duyarlı, kafasını kullanmaya gayret gösteren bireyler bekliyor. Elbet herkesin dalgın ve kafasının yorgun olduğu zamanlar vardır. Bu gayet anlaşılabilir bir durum zaten insan ikisini de çoğu zaman birbirinden rahatça ayırt edebiliyor. Yani kesinlikle yazılanlar beşerlikten uzakta körü körüne bir nefretten ibaret değildir.

1 yorum:

  1. bildiğin gerizekalılar, çok kafa yormaya gerek yok.

    YanıtlaSil