13 Kasım 2011 Pazar

Farkındalık

Merak ediyorum acaba hep gidişat bu yöndemiydi yoksa sadece bizim farkındalıklarımız mı arttı diye. Sessiz sakin bir ortamda içerisinde bulunduğumuz duruma şöylece bir göz gezdirince herşey o kadar salakça gözüküyor ki. İnsanların ne yapmaya çalıştığını biliyorsunuz ama yapılanlara anlam veremiyorsunuz.

Ortaya en kolay kitleyi kazanabilmek için ürünler atıyorlar. Hayır düşüncenizin aksine sadece güzel ülkemde değil bu olaylar. Dünyanın tamamını kapsıyor. Ortaya atılan her ne ise daha reşit olmamış kolay kandırılabilir büyüme çağındaki çocukları hedef alıyor. Bir çok insan ise sırf bunun arkadasından bir şeyin yapılma sayısına aldanıp onların yaptığına dahil olduğunda buluşacağı kitleyi hesaba katıyor. Yozlaşıyoruz, hem de ne yozlaşmak.

Akabinde artık birşeyin çok beğenildiğinde iyi olabileceği gerçeği ilkokulda öğrettikleri bilginin orta okulda yanlış olduğunu söylemeleri gibi zihninizde uyanıyor. Fakat beyinleri düşünmemekten paslanmış insanlar olan bitenin içerisinde nerede olduklarının farkında bile değiller. Olayın öyle bir içerisine gömülmüşler ki şöyle uzaklaşıp ne dönüyor, bitiyor diye bakmayı bile akıl edemiyorlar.

Tabi tüm bunlar olup biterken insanların yalnız kalma çabasından bahsetmeleri başlıyor. Tabi bu tip insanlar için büyük oranda numara içerikli bir davranıştan başka birşey değil. Sırf biraz daha ilgi görmek ve egolarını tatmin edebilmek adına herkesin yaptığını yapan bir insan bunları gösterebilmek yerine niye uzaklaşmayı tercih eder diye sorarsın. Koca bir palavradır herşey ve gerçek yalnızlık duygusunu baltalar.

Ayrıca yalnızlık asla bir özgürlük olamaz ki. Yalnızlığı özgürlükten sayan insan muhtemelen bir kaç gün içerisinde normal hayatına dönecektir. Ama buna yalnızlık denmez. Olsa olsa sadece biraz tek başına dinlenmek olabilir bu eylem. Yalnızlık daha ziyade aslında tek başına istediğin herşeyi yapamıyacağını anladığında içerisinde bulunduğun durumdur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder