11 Ekim 2011 Salı

Türk insanı kıçını kaldıramıyor

Bütün yürüyen merdivenleri filan kaldırsınlar. Çok ciddiyim bu konuda.
Zaten 60-65 yaşındaki amcalar herkesten çevik, inip çıkıyorlar, vızır vızır yürüyorlar.
Bizim gençlerde kıçını kaldırıp iki adım atmaya halleri yok.

Bu nasıl bir nesil ?..

3 yorum:

 1. Ben en çok yürüyen merdivenlerde bir de yukarı çıkmaya ya da aşağı inmeye hamle edip yollarına çıkanlara da pis pis bakan dangozlara uyuz oluyorum. Madem merdiven çıkacaksın niye biniyorsun. Haydi acelen var diyelim kazandığın 3 saniyenin sana ne yararı olacak? Hımmsss...

  YanıtlaSil
 2. Bir de tek seçeneğin yürüyen merdiven olduğu noktada sağlı sollu kolları ile burası benim diyen yanından geçerken yol istendiğinde offf layan öküzler var. Engelli, yaşlı ve hastalar için asansör bir seçenek ama onu da yine beyinsiz tembeller kullanıyorlar.

  YanıtlaSil
 3. @Pelin P.A
  Metro geldiğinde merdivenlerden inerek çok yetiştiğim oldu. Yine merdivenlerde birileri olduğundan çok kaçırdığım oldu. Toplamda metronun tekrar gelmesi 5-6 dakikalık bir gecikme demek en kötü ihtimal. O yüzden bazen gerekli.

  @yaş tahta
  Aynen öyle. Asansörü sabah yorgun olduğum bir kaç kere kullanmıştım. Arkadaş hepsi hali vakti yerinde yürümeye gelince koşa koşa işe giden insanlar asansöre sıkıştırmak suretiyle girmeleri aklıma eğitimin herşeyi düzeltmediği gerçeğini getiriyor.

  YanıtlaSil