18 Ağustos 2011 Perşembe

Taksim ve berbat yönetimi

Ben siyaset yapmayı sevmem. Çünkü bana, benliğime, ruhuma birşey kattığını düşünmem. Sonuçta işin içerisinde oynatamayacağımız taşlar üzerinden konuşmak pekte hoşuma gitmiyor. Realist bir insan olmamdan kaynaklı birazda. Fakat artık gözümün önünde istiklâl caddesinin içine edilmesin gönlüm el vermiyor.

Evet beyoğlunda oturan biri olarak oyumu Misbah Demircan'a vermediğim için binlerce kez şükrediyorum. Neden mi? Çünkü istiklâl caddesinden bir şeyler yapmaktan başka hiç birşey yapmıyor. Eskiden 2 senede bir de olsa şu asfalt dökülen, düzenleme yapılan yollar geldiğinden beri aynı berbat şekilde. Daha sayılabilecek bir sürü şey herşey rezalet.

Durum İstiklâl caddesine gelince orada da durum farksız.

  • Günün ortasında dükkanların çöplerini caddenin ortasına koymasına izin vermek
  • Arnavut kaldırımlarını söktürüp yerine şuan paramparça olmuş her yerinden su fışkıran iğrenç kaldırımları yaptırması ve halen bunun üzerinde doğru dürüst bir çalışma yapmıyor oluşu.
  • Çıkmaz sokaklardaki sandalyaleri kaldırmaları. Adı üzerinde çıkmaz sokak ve bunu güzelleştirmek adına yapıyormuşşşş.
  • Şimdi birde gürültüyü(!) önleyecekmiş. Yani sokak sanatçılarına izin vermeyecekmiş. Bunu okul okumamış biri söylese güler geçeriz ama böylesine ne denir bilemiyorum.
Eğer eylem düzenleyecek olsalar elektromu amfimi hiç yüksünmeden, düşünmeden alıp giderim. O zaman gürültü neymiş görsün. Sayın belediye başkanımız.

1 yorum: