12 Haziran 2011 Pazar

Popüler kültür

Popüler kültür günümüz Türkiye'sinde insanların arasında bir takım kısımı aşalıyarak ve küçük düşürerek bir yere gelme peşinde olan bir topluluğun genel fikrilerinin başında gelir. İlk başta zararsız gibi gözükürler, amaç insanların içerisinde yer edinemye çalışmaktır. Onların gözüne girip bir çok arkadaş edinmek için kolları sıvarlar popüler olmanın peşindedir. Herkes gibi giyinir, herkes gibi hareket eder, herkes gibi aynı şeyleri dinler. Tam bir fabrikasyon gibi şuursuzca.

Hepsi ilgi budalasıdır. Kimisi kendini teşhir ederek bu ilgiyi görür, kimisi kimseyi insan yerine koymadığı için ilgi görür. Böyle söyleyince garip geliyor değil mi?

İnsanların aldatmaktan nefretle bahsettiği bir ortamda nasıl oluyorda bir kişinin yetmediği düşüncesine alkış tutuluyor?

Aslında yazılacak çok şey var ama çok fazla odaklanamıyorum şimdilik...

6 yorum:

 1. Ayneen ya başta zararsız gibi görünür ama fena merettir..

  YanıtlaSil
 2. stumm,çok iyi tanımlamışsın. zaten amaç farkettirmeden bunu beyinlere sokmak değil mi? önemli olan ve asıl sorgulanması gereken, bunun kim tarafından empoze edildiği, kim(ler) böyle tek tip olup kısıtlı şeylerle ilgilenip, başka şeylere kafa yorulmamasını istiyor.
  bu konuda sonraki yazılarında bunlara da değinirsin zaten eminim..

  YanıtlaSil
 3. @imge
  Direk bizi çiplerle yöneticekleri döneme kadar ulaştın :D

  Kurbağa deneyini biliyor musun?

  YanıtlaSil
 4. şimdilik çiplere geçmediler ama çok yakın sayılır bence suanki durumumuz.dışarıdan bir cihaza gerek duymadan olmasını istedikleri gibiyiz..daha buyuk başarı olur mu:)
  bilmiyorum sanırım deneyleri?

  YanıtlaSil
 5. O halde senin için paylaşıyorum.

  YanıtlaSil