22 Mayıs 2011 Pazar

Çay ve sokak

Şu aralar havalarında güzelleşmesiyle yoğun olarak yediğim yemekten sonra yavaş yavaş yürüyerek, boş boş insan seline bakıp oturup çayımı yudumlamak isteği var içimde. Bunu en azından rutine bağlayıp bir hafta sekmeden aynı yerde 5-6 saat oturduktan sonra kalkıp tekrar evime dönmek. Aralarda giderken dergiler, gazeteler gibi çeşitli okuma parçaları, bir not defteri ve olmazsa olmazım rotring kalemim. Evet en azından bu sene olmasa bile önümüzdeki sene iş'ten ayrılıp böyle bir hafta, belkide bir kaç ay geçirmeyi planlıyorum. Kim bilir belkide ağustos ayında bunu yapmaya başlamış olabilirim.

8 yorum:

 1. keşke çalışmadan, stres altında kalmadan para kazanmanın bir yolu olsaydı. Hem gezeceksin hem eğleneceksin hem de para kazanacaksın aah ah....

  YanıtlaSil
 2. mesai derdi izin derdi olmayacak yani... kendi işimi kurasım var kendi kurallarımla

  YanıtlaSil
 3. Freelance iş hayatı bir nevi bunu sana sağlayabiliyor aslında ama öyle bir tecrübe kazanman lazım ki kimseye sormadan en kötü ihtimal ile gereken her şeyi dökümanlardan araştırıp yapacak seviyeye gelmiş olman gerekiyor. Bu da herhalde 3-4 sene tecrübe ve iyi bir ingilizceye tekabür eder.

  YanıtlaSil
 4. freelance'i bi ara çok araştırmıştım ama dediğin gibi o seviyeye gelmek için iyi tecrübe gerekiyor...yine de ben gibi yeni mezunlara özgü bi freelancelik de vardır belki, bi umut

  YanıtlaSil
 5. İş yazılım olunca küçüklükten beri bu işlerle uğraşıp yalayıp yutmuş adamlar olduğu için biraz zor ilerliyor. Hiç iş görüşmesine dahi çağırmıyorlar mı? Ne kadar zamandır iş arıyorsun?

  YanıtlaSil
 6. cok sey ogrendim

  YanıtlaSil