15 Şubat 2011 Salı

Hayatın odağı

Bu konu hakkında uzun uza bir yazı yazmıştım ama çok gereksiz olduğu kanaatine vardım. Kısaca yazmak daha çok kişiye ulaşmasını sağlabilir sanırım.

Niye günümüzdeki insanların hayat odağı kadın/erkek ilişkilerinden ibaret? Yeni çıkan kitaplar, diziler, insanların merakları hep bu konu üzerinde geçiyor. Bir insanın bu konudan başka işi gücü yok mudur?

9 yorum:

 1. Yeni çıkan kitap, film ve diziler bize bu konuyu dikte ediyor olabilir. Çünkü, üzerine söylenecek sözlerin bitmeyeceği ve görüşlerin sayısız olduğu bir konu. Kısır döngü şeklinde ilerliyor. Bu konuya ilgi gösterenlerin çok olduğunu düşündükleri için bunları sunuyorlar ve insanlar da her yerde sunulan şeyler bunlar olduğu için ilgi gösteriyorlar... bir zincir halinde devam ediyor.

  Ve aslında kadın erkek ilişkisi dediğimiz şey ekonomi açısından da büyük bir çıkar kapısı.ilişkilerin yansıtılış biçimine dikkat edilirse bu hemen farkedilebilir.

  Ama benim hayatımdaki odak bu olmadığı için bana da garip geliyor insanların bu ilgisi...

  YanıtlaSil
 2. böyle olmayan çok az insan vardır ki onlarda pek uyum sağlayamaz çevreye :)
  -
  hemera

  YanıtlaSil
 3. Bu uyum sorunu iyi mi? kötü mü? Onu anlamadım =)

  YanıtlaSil
 4. mesela senin hayat odağını neler oluşturur? Ya da neler oluşturmalı insanların odaklarını,biraz daha açarsan yazın tam olur.

  YanıtlaSil
 5. @Lethe
  Hmmm yarın zamanım olucak. Bir de kafamı toparlarsam bunu yazayım =)

  YanıtlaSil
 6. bence iyi bir uyum sorunu :)

  YanıtlaSil
 7. sevinirim çünkü güzel bir konuya değinmişsin.

  YanıtlaSil
 8. tek kurcalayabileceğimiz onlar kaldı, diğer herşeye yassak geldi; ondandır.. resmi dille ayar verilen seks hayatlarımız var bizim neticede, serbest bölge yani..

  YanıtlaSil