29 Ocak 2011 Cumartesi

Bir kadının

Seni asla bırakmayacağım sözü ve bir takım kurduğu hayalleri sade o gün içindir. Bunlar insanları yanıltmamaları tıpkı aradan geçen sürenin uzunluğunu söyledikleri kadar. Her ne kadar inkar etselerde kendi içlerinde dahi çelişirler. Ne isterler? Ne yaparlar?

10 yorum:

 1. çok cinsiyetçi bir yazı olmuş.

  YanıtlaSil
 2. yazıların kendi doğruları dışında başka bir doğrunun varlıgını kabul etmeyen bir kıvamda.
  Oysaki her insan kendi penceresinden bakıldığında haklıdır.
  Genelleme yaptım fakat bu yazına cevap olarak 'Seni bırakmayacağım' diyen bir kadın eger gün gelipte bırakıyorsa, illaki bırakmak durumuna zorlanmıştır. Erkeklerden farklı düşünüyoruz tamam ama şizofrende değiliz.
  Bi sorun Nie bırakıyoruz. Mesela ben 2.5 senelik sevgilimi bırakmıştım tam 1 hafta anlattım nedenlerini, anlamadı. Ben vazgeçince de sen ne istediğini bilmiosun dedi aynen bu şekilde. Ben manyak mıyım hala seviyorken bırakayım o kadar senemi geçirdiğim, evlenip çoluk çocuga karışmak istediğim insanı...gibi
  Yani hiç bir kadın nedensiz bırakmaz. Onu yapan erkekler genellikle.
  Azıcık eleştiri kaldırıosundur umarım.Saygılar

  YanıtlaSil
 3. Eleştiri kaldırabilirim egosal problemlerim yok. Kendi doğrularım değilde genel doğrular diyelim.

  Sen anlatmışsın olan biteni anlamak istemez ya da ona mantıklı gelmeyen şeyler vardır.

  Fakat yönelttiğin sorularının cevabı "bilmem,bilemiyorum" 'dan ibaret ise sen ne düşünürsün?

  YanıtlaSil
 4. Bence yanlış düşünüyoruz. Her insanın kendi doğruları vardır, her ilişkinin kendi gerçekleri vardır, hiç biri genelleme kaldırmaz.
  Hep kendi yaşadıklarımızdan yola çıkarak cümleler kuruyoruz.

  Ve kolayımıza geldiği için kadınlar böyle, erkekler şöyleden ibaret kalıyor söylediklerimiz.

  Ben de birini sebepsiz yere bırakmıştım, gerçekten hiç bir sebebi yoktu. Sonra da başka biri beni sebepsiz yere bıraktı, onun da sebebi yoktu.

  YanıtlaSil
 5. senin söylediğin örneğe bakıcak olursak sebepsiz yere yapılan bu olaylar genellemenin doğruluğunu pekiştiriyor. Sebepsiz hareketleri yaşarken kaç yaşındaydın bununda önemi var.

  Kadınlar erken olgunlaşır derler ama günümüzde üniversltede aşk pıtırcıkları olma çabasından dolayı olgunluk ancak 23 yaşında gerçekleşiyor.

  YanıtlaSil
 6. ya nasıl böyle net rakamlar ve yargılardan bahsedebiliyorsun. benim anlatmak istediğim çoğu insanın zaman zaman sebepsiz şeyler yapabileceğiydi.

  Bunu yaptığımdaysa bi hayli küçüktüm, bunu da mazeret anlamında falan söylemiyorum. Önemli dedin ya o açıdan.

  bu da dahil tüm genellemeler yanlıştır, diyorum. ve hala anlamak istemesen de (=D) kadınlar da, erkekler de yeri gelince böyle davranıyorlar diyorum. nokta

  YanıtlaSil
 7. Adı üstünde herkes böyledir demiyorum. Genelleme yapıyorum ve kendim için şunu net bir şekilde söyliyebilirim ki hiç birşey üzerinde bu ilişki ya da günlük hayatla ilgili olsun sebepsiz karar vermedim.

  Bu sebepten eleştirme hakkımı sonuna kadar kullanıyorum.

  YanıtlaSil
 8. tabi ki de tanıdığın, yaşanmışlığın olan her insanı eleştirebilirsin, yargıda bulunabilirsin. amma velakin genelleme demek genelleme demektir. yani genelleme yapıyorsan esasında "aha hepsi de şöyle böyle şöyledir."demiş olursun.

  bak sen mesela yaptığın her hareketin sebebi olduğu için yapıyorsun. ve ben tanıdığım diğer erkekler dolayısıyla "tüm erkekler sebepsiz davranır" dersem, sana haksızlık etmiş olurum.

  YanıtlaSil
 9. Aksini ispat ederim ama bunu gören kim olur ya da kaç kişi ön yargısını kırar ki?

  YanıtlaSil