7 Kasım 2010 Pazar

Suskunluk hali

Vakit öğle saatlerini çoktan geçmiş olmasına rağmen güneş öyle bir yerden vuruyordu ki cadde boyunca hiç birşeyi seçemiyor ve bittiğinde ise gözleriniz renkleri seçemez halde başka bir boyuta geçmişcesine tepki veriyor bu olaya karşılık. Ama biliyorsun ki yolun sonunda gözüken o güneş dönerken seni etkilemiyecek. Yapılan şeylerin nereye varıcağını o an biliyor olmanın kimi zaman ne kadar güzel bir duygu olabilceğini idrak ediyorsun.

İnsan gezerken öyle şeyleri görebiliyor ki basit gibi gelebiliyor ilk bakışta ama takip ettikçe ağır ağır garipseme evresine geçiyorsun. Oysa bir insanın suskun bir hal içerisinde oturup kafa dinlemesi oldukça normal birşeydir. Fakat dışarıda karşı cinsten bir insanla otururken 5-10 dakika gibi bir süre değil saatlerce kelime etmeden oturmak iki taraf içinde nasıl bir davranış göstergesidir ben hiçbir isim veremedim.

Sonra yine bir gün daha tükeniyor ve bu basit günde sonra eriyor.

3 yorum:

 1. sessizliği paylaşmak? ya da zamanı paylaşmak? duydun mu hiç

  YanıtlaSil
 2. Deniz, gün batımı vb. olarak
  belki de hiç biri olmadan makul bir zaman söz konusu olabilir.

  Fakat saatlerce hiçbir yapılabilecek birşey olmadan bu şekildeki davranışa anlam veremedim.

  YanıtlaSil
 3. 2 türü vardır bunun. Ya söyleyecek söz kalmamıştır o anda ya da huzuru yaşamak için susulmuştur. Ama bak sessizliği paylaşmak da eklenebilir bu duruma..

  YanıtlaSil