28 Kasım 2010 Pazar

Kum gibi...


İnsanlar kum saati içerisinde ki zerrecikler gibi akıp gidiyorlar. Bir taraftan zaman peşlerinden koşturuyor. Kimileri için ise zaman tam onların yanlarında hesap yapabilmelerini sağlayan bir kavram. Bazıları için sadece yaşlılık kalıyor geriye.

Zaman insanların peşinden koştururken onlar da hızla yürüyorlar. Sürekli bir yere yetişme, bir şeyler yapma telaşı kaplamış. Bazen insan ne istiyor biliyor musunuz? Birini durdurup ne işin var böyle, nedir senin için önemli diye tartışmak belki de en salakça şeyleri gözünde ne kadar büyüttüğünü ona göstermek. Bazen kolundan birini tutup hadi gel şuraya oturup tanışalım demek istiyorsun. Sahi okul sıralarında oturup tanıştığımız kişi de bir yabancı değil miydi?..

Kimileri için geçen zaman kazanılanın sevincinin katlanmasıdır. Günleri, ayları, seneleri hesaplaması her gün için biraz daha sevinç kat sayısını arttırır. Onların umurunda değildir zaman sadece bağların ne kadar daha koparılamaz, ne kadar daha beslendiğini görürler gün geçtikçe. Akan giden şeyleri değerlendirmek adına neler yapılabileceğini ve yapılacaklar listesinde yalnız olmadığını görmek, o listeyi ikiye katlamaktır kimileri için.

Bazıları için hiç bir amaç kalmamıştır bu dünyada onları bağlayabilecek. Mutsuzdur, huzursuzdur daha nice olumsuz duygular besliyordur içerisinde. Her sabah kalktığında değişmeyen şeyleri yeniden göreceğinin bilincinde kalkarsın üzerindeki olumsuz elektrik beyninin bir köşesinde hep vardır. Kendini sıradanlığın kollarına bırakarak her şeyi izole etmekten başka çaren kalmamıştır. Bunun için hazırlanır çıkarsın işine ya da okuluna gidersin. Zaman geçirir tekrar dönersin. Zihnin kimi zaman yorgundur biraz arındırmak için bir şeylerle oyalanırken yatma zamanı gelir. Cuma günü sendromu baş gösterir. Bilirsin hafta sonu hiç bir şey yapmayacağını kendine iş çıkarmak istersin ama nafile bir çabadır. Hayatı öylesine yaşıyorsun yani sadece yaşlanıyorsun.

5 yorum:

 1. konuyla cok alakasiz birsey biliom ama :D merak ettim.

  konularindaki yazilari hangi fontla yaziyorsun ? adi ne o fontun

  YanıtlaSil
 2. @SonKralıce
  Courier fontun isimi.

  @ozzeinep
  Teşekkürler =))

  YanıtlaSil
 3. amma karamsar bi yazı olmuş..içimi kararttın bian.zaten aslına bakarsan hayat boş yaşamayı bilmiyorsan..ama herzamanda istediğimiz gibi gitmiyor herşey. bana baksana bikaç ay önce nasıldım şimdi nasılım:d

  YanıtlaSil
 4. @Karamel
  Yaşamayı biliyor ve sana eşlik eden yoksa o daha kötü

  YanıtlaSil