20 Eylül 2010 Pazartesi

Günü kurtarmaya çalışmak

Günü sadece kurtarmaya çalışmak ile yetinebilmekti elden gelen tek çaba. Oturuyorsun boş boş, biraz da olsa umutlusun günden, hiç kaybetmiyorsun. Her gün herşey olabilir gözüyle bakmak. Zor da olsa yapmaktan başka çare yok. Ama ağırlaşıyor gittikçe buhran. Yapıcağın hiçbir hobi ya da oyalayacak hiçbirşey yeterli gelmiyor. Dozajı iyiden iyiye artıyor sıkıntının. Dört duvar birden üzerine gelmeye başlıyor. Sanırım bu sıkıntıyı anlatabilecek en iyi klişe.

Yapıcak birşey yok. Çıkıp dışarı yürümeye başlıcaksın. Gideceğin yerler hep belli, yapıcağın şeyler kısıtlı. Tek başına ne yapıcaksın ki. Geçip bir yere oturduğunda herkes bir kaç kişiyken onları izlemekten başka hiçbirşey yok elinde. Kimi zaman insanların sana tip tip bakması cabası. Ne berbat bir hayat.

Bacaklarını kaldıramıyana kadar yürüyorsun, sonrasında ev'e gelirken ıvır zıvır birşey alıp kendini eğlendirmeye çalışıyorsun. Ağrıların ve yorgunluğunla mazoşistçe yalnızlığını bastırmaya çalışıyorsun. Ama hiçbirşey olmuyor, değişmiyor.

9 yorum:

 1. ben böyle durumlarda hep boğuluyorum.

  YanıtlaSil
 2. En kısa özet bu olsa gerek.

  YanıtlaSil
 3. BElki saççma bir soru olucak ama neden bu kadar yalnızsın??

  YanıtlaSil
 4. KOCAMAN KRİSTAL SARAYLAR,PASAKLI BİR PRENS,HERŞEYE RAĞMEN CEBİNDEKİ UMUT....

  YanıtlaSil
 5. @moulin rouge
  Biraz da kulakların da çınlayan müzik

  YanıtlaSil
 6. Günü kurtarmak en nefret ettiğim şey. Yaklaşık 2 aydır da bunu yapıyorum. Çoğu zaman onu da yapamıyorum. O 4 duvar arasında sıkışıyoruz ya. Aynı duvarlar. Bazen o camdan aşağıya uçmak geliyor içinden. Duvarları yıkmak geliyor. O duvarlara baka baka geçmiş yıllar.

  YanıtlaSil
 7. @ilnevyA
  İş'in en kötü tarafı da o ya.
  Zamanın geçtiğinin ve öneminin bilincinde kaybetmek.

  Deliliğe sahne önünden bir bilet niteliğinde.

  YanıtlaSil
 8. Evet sadece seyirci olarak yer almak..

  Benzerlerini karalamıştım baya bir zaman önce..

  http://caytostayran.blogspot.com/2010/04/delilige-giden-yolda.html

  YanıtlaSil