20 Haziran 2010 Pazar

Sizler de sıkıldınız mı?

Yazın bunaltıcı sıcağında ki özellikle İstanbul'da müthiş bir nem oranıyla akşamları bile esmiyen bu havanın ağırlığı bünyeleri bir hayli zorlamakta. Bununla birlikte sıvı tüketiminden yemek yeme eğilimi azalmış daha çok geçiştirmek için birşeyler yenmeye başlandı. Tabi yine İstanbul'un havası bu ya olup olmayıcak zamanlarda olmıyacak şekiller de yağmur yağar oldu. Her yağmurdan sonra halkımızın klasik barajlar dolsun tepkisiyle de karşılaşmak ve taksicilerin iyi ki bir yağmur yağdı trafiğe bak şeklinde ki serzenişleriyle karşılamanız gayet olası.

Etrafta bu gibi şeyler olurken hayat akmaya devam etmektedir. Tam bu nokta da zamanı nasıl geçirebilirim adına planlar çıkar ortaya birer ikişer. Kimisi tatile gitmek için yerler sayar, kimileri kendini geliştirmek adına bu durumu değerlendirir. Ama bildiğim tek birşey var hepimizin sıkıldığıdır.

Biz insan oğlu ne kadar kararlı olsakta yeri geldiğinde sürekli aynı şeyleri yapmaktan sıkılıyoruz. Yani ne bileyim şuan bilgisayar kullanmaktan tutun, gitar çalmak, oyun oynamak herşeyden bezmiş şekil de kendimi eğlendirecek bir uğraş peşine düşmüşüm hem de her seferinde ben ne zamandan beri böyle birşey arıyorum fakat halen bulamıyorum demekteyim. Çünkü ortada somut birşey yok.

Farklı birşeyler gerek, farklı fikirler.

1 yorum:

  1. Şu an kendimi kandırdığımı sıkıntıdan dolayı kendimi planlar yapmaya verdiğimi bi tokat gibi vurdun yüzüme.=)
    Çok doğru bi tespit.

    YanıtlaSil