22 Nisan 2010 Perşembe

Uyumak, biraz daha uyumak, sadece uyumak...

Uyumak ne kadar huzur verici bir eylemdir. Özellikle bahar aylarında akşam havanın soğumasıyla halen üzerinize yorganı çekebiliyorsanız sarılıp ona boynunuza dolarken bir taraftan huzura kavuşmak istemek ama bir taraftan da bu huzur ve her yerin kararmasıyla birllikte göz perdenizde oynıyan hayallerin filmi başlar.

Kimisi sevdiğini düşünür uyuyamaz. Kimisi hayat muhasebesi yapar, yarın iş'e giderken ne giyinmeli diye aklına gelir. Bir sürü şey uçuşabilir ama yine de sanırım en saf en huzurlu halidir insanın yataktayken.

Hani kadınlar yataktan kalktığında güzel olmadıklarını düşünürler ya bence tam tersidir. O yataktan kalkıp saç baş toparlama esnası ve uyurken ki masumane ve doğal hal çok daha müthiştir. O kadar etrafta bol makyaj insan dolaşıyor ki sanırım ister istemez en doğal'ı bulma hevesi canlanıyor insanın içinde. Hatta bana kalırsa insanlar olabildiğince doğal dolaşmalı. Niye mi? Çünkü eğer makyajlar içerisinde belki de evet daha güzel olsan bile diğer seferlerde o kadar güzel görünmediğinde "ulan iyice çirkinleşti" serzenişi uyanabilir insanın içinde. Hani o yüzden biriyle hayatınızı birleştirmek isteniyorsa o gün böyle en iyi duruma gelmek için uğraşılır. Oysa ki en salaş halinizle karşısına çıksanız o gün ve kabul edilseniz bilin ki o kişi gerçekten sizi beğeniyordur.

Teorik şeyler bunlar tabiki, güzellik de göreceli bir durum. Ama etrafta ki entrasan insanlar daha hoşmuş gibi sanki herkesin saçı uzunken bir kadının kısa olması, herkes renk renk giyinirken onun koyu renkler tercih etmesi vs. uzar gider. Nereden nereye geldim bende farkında değilim şuan.

Sabah gelirken ki yol kenarında ki yeşillik temizleme işleminde ki kokuyla birlikte zihnime oksijen gittiğini hissettim sanırım bununla ilgili =)) sonrasında elinde sigara yakmaya yeltenene insana orada bir girişesim geldi ki sormayın.

4 yorum:

 1. kadar güzel görünmediğinde "ulan iyice çirkinleşti" serzenişi uyanabilir insanın içinde.

  evet çok doğru. ama birde şu var mesela bi arkadaşım hiiiiç makyaj yapmaz ve hep hastaymış gibi görünür gözümüze oda var.. Doğal güzel olmak lazım mesela simsiyah gür kirpikleri ve çok güzel kaşları olan biri yapmasın tabiki :))))

  YanıtlaSil
 2. Tabiki doğal güzel olmanın önemi varda olupta yapan var ki ne menem şeydir şu makyaj dedirtiyor.

  YanıtlaSil
 3. sabahları uyanmak çok zor oluyor yaa bu havada.
  bencede çogu kadın bende dahil:)uyanınca güzel oluyo.çünkü en doğal halimiz o andır.şiş gözler, karmakarışık saclar..:))

  YanıtlaSil
 4. Kendinle bayağı barışıksın anlaşılan karamel, çünkü çoğu hemcinsinin aynı düşüncede olduğunu sanmıyorum =D

  YanıtlaSil