1 Mart 2010 Pazartesi

Yazasım geldi

Berber faciası adlı yazımın üzerinden yaklaşık 10 ay geçmiş ve benim kulak üzerinde ki deli eden fön çeksende kıvırıp bir taraflara sokuşturmaya çalışsanda bir yerden yol bulup fışkıran saç vakalarım sona doğru yaklaştı artık neredeyse hiç fışkırmıyor diyebilirim. He tabi bu yazıyı ne zaman yazmışım diye direk etiketinden bakarak buldum fakat ayları saydığımda ben halen 10 aydır yerimde saymaktan başka birşey yapamadığım gözümden kaçmıyor.

Sadece yararlı olarak sayabileceğim bir ehliyet almam diyebilirim o da senenin son aylarında yakalanan bir fırsat. Belki bir de içimde yine roman olmayan ama kitaplara daha fazla bakma ve okuma hevesi kazanmamı sayabilirim. Hayat ha bugün, ha yarın yapıcağım dediğimiz şeylerle geçerken aslında bunları gölgeleyen şeyler boş boş dolanmamıza sebep, belki de aslında asıl amacımız o yapıcağımız şeyler değildir?..

Uzun uza bir yazı yazmak isterdim aslında ama hevesimi başka şefere saklıcam sanırım.

2 yorum:

  1. Hani sen roman okumayı sevmiyosun ya aklıma geldi ,Osho-Farkındalık diye bir kitap var onu oku.Gayet düşündürüyo.. Osho'nun her kitabını gözüm kapalı tavsiye edebilirim. :)

    YanıtlaSil
  2. Bir inceliyeyim o zaman, tavsiyen için saol =))

    YanıtlaSil