29 Mart 2010 Pazartesi

Sabah sabah

İş vardı yine iki günlük hatta bu hafta üç günlük sayılabilecek bir tatilden sonra insanın içinde hiç çalışma şevki olmuyor. Hele üzerine bir de havada kapalıysa ve midende anlamsız bir boşluk, bulantı, yanma üçlüsü arasında gidip geliyorsa gün güzel başlamamış diyebiliriz sanırım.

Romantizm için yağmur ne güzeldir diyen insanlar tabiki olucaktır hatta şuan yağmur'dan hoşlanmadığım için beni eleştirecek insanlarda olucaktır lâkin iş'e giderken hiç çekilesi birşey değildir.

Gözlerim uykulu bakar halde işlerimi görüyorum bugün bir taraftan esnemekten fışkıran göz yaşlarını siliyorsun diğer taraftan tekrar açabilmek için çaba sarfediyorsun. Bir taraftan hazırlanıyorsun yolculuk için, diğer taraftan akşam çaldığın parça o kadar hoşuna gidiyor ki o parçayı dinlemek için telefon'a yelteniyorsun.

Yeni bir hafta başladığı için şükrediyorsun bazen ofiste aynı okuldaki gibi bir kaç insanla cıvıltılı vakit geçirebileceksindir, hafta ortasında müthiş mizah dergilerin çıkacaktır. Daha sonrasında ise yine eve dönüp gitara ve bilgisayara verirsin kendini gerçi yalnız biri olmasanız bile yapılabilecek en iyi etkinliktir fakat yine de tekrarlandığında manalarını kaybederler hobi ya da eğlence değil artık arkadaşınız bir eşyadır...

7 yorum:

 1. O günün evde geçireceksem yağsun yağmur. O zaman güzelliği bir başka oluyor ya da sadece ozaman güzel oluyor :))) Dışarı çıkınca çirkinleşiyor sanki :)

  YanıtlaSil
 2. İşte romantizm budur sıcak bir çikolata ya da kahve evden yağan yağmuru seyretmek =D

  YanıtlaSil
 3. benim esnerken burnumda akıyo :))

  YanıtlaSil
 4. Hemde büyük huzurdur. Bir yandanda hafif bir müzik çalsa mesela. Sia-breath me. Tabi sen sevmessin kesin o başka =D

  YanıtlaSil
 5. @Karamel
  Takdire şayan bir bünyen varmış =D

  @Doğa
  Within Temptation açsak olmaz mı =P

  YanıtlaSil
 6. olmaz yahu o bile sakin olmaz öyle bir atmosferde.. Nouvelle Vague olur mesela o tarz:)

  YanıtlaSil
 7. hiç sorma çok dengesiz bi bünyem var :p

  mimledim seni ben:)

  YanıtlaSil