18 Mart 2010 Perşembe

Kaybettiğimiz 3D arayışını sinemalarda arıyanlar...

Gülüp geçiyorum etrafta insanların 3D çılgınlığı dudak uçuklatıcak derecede. Herkes bir film kurdu olmuş, zilyon tane yabancı dizi adı söyleyip belki de haftalarını ayırıp ekran başına kilitliyorlar kendilerini ve daha bir traji komik yanı bu olay "sosyalleşme" oluyor. Meğer ne sanat düşkünü halkımız varmış, ne kültür halkımız varmış dedirtiyor gözlerim yaşarıyor. Hmmm dur ama yoksa bunun aslında en büyük sebeplerinden biri insanın yapıcak birşey bulamadığından "zaman öldürmek" adı altında yaptığı hayatını boşa geçirdiği eylemlerden biri olmasın sakın?..

Hatırlıyorum eskiden bilgisayar vb. dergilerde 3D gözlük ve resimler diye ekler ya da içlerine bir kaç sayfa eklenmiş resimler konulurdu o zamanlar insanlar bu kadar çok ilgilenmezdi. Bir nevi converse benzeri ayakkabıların pazarda satılıp kimsenin ayağına geçirmediği fakat "moda" denilen olgunun içine katılınca her türlü sahtesinin bile değere bindiği bir ülke de bu çılgınlığıda fazla görmüyorum.

Aslında ne o zamanında değere binmeyen 3D resimler ne de filmler bir insanın 3D arayaşı, insanın 3D arayışı yine 3D bir insan çünkü herşey o kadar sanallaştı ki artık yakında o güldüğümüz msn'den kız isteme vakaları bile gerçekleşirse kimse şaşırmasın...

Zevk düşkünlüğümüz ve bilinçsiz tüketimlerimiz başımıza çorabı ördü bile önünü görebilen var mı?..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder