27 Mart 2010 Cumartesi

Doğru zaman, doğru yer

Hayat hiç kimseye tam manasıyla huzur mu ya da mutluluk mu desem bilemedim ama tadına varmana izin vermiyor ya da ağzına biraz bal çalıp kafa buluyor olsa gerek. Belki de aslında kim neyi arıyorsa onu vermiyor diyebilirmiyiz? Hani klasik insanların şu eğer istersen olmaz tavsiyelerinden yola çıkarak.

Hep bir eksiği düzeltirken bir başkası çıkıyor ya da birşeyi istediğinde ikinci bir şart gerçekleştirmiyordur istediklerini yapmaya. Birini görmek istersindir çoook uzaklardadır, hayatına yeni bir insan dahil etmişsindir çalıştığın iş onu görmeni engelliyecek günlerdedir o müthiş zamanları değerlendiremezsin ya da tam tersini düşünebilirsiniz çalışıyorsunuzdur vaktiniz vardır ama yanınızda kimse yoktur. Bazen düşünürsünüz gençlik zamanında belki de elinize o ay eğlence harcıyamıyacağınız kadar para verseler ve deseler ki bu para karşılığında yanında kimse olmıyacak kim kabul eder veya edebilir?

"İyi bir iş ve eş'e sahip kişi bu dünyadaki cenneti bulmuştur. " Kolay gibi gözükse de aslında karşılanması oldukça zor koşullardır. Ama kimse zaten cennetin kolay birşey olduğunu söylememişti. Peki nedir dünyada ki cenneti zora sokan vaka? Tabi ki şans faktörü, bir iş için kafanızı çalıştırıp birşeyler okuyarak ve çalıştırarak kendi metodlarınızı geliştirerek bir şekilde kendi çabanızla elde edebilirsiniz. Peki ya doğru kişiyi bulmak kavramı? Zaten adı üzerinde bulmak. Araştırmak asla yetmiyecektir daha fazla araştırmakta yetmiyecektir. Doğru yerde, doğru zamanda olmanız gerek.

Gol attıktan sonra sevincini yaşamak üzere arkanı döndüğünde hayat ofsayt bayrağını kaldırmak zorundamıdır?

5 yorum:

 1. Şans çok önemli çok çok önemli..Özellikle iş konusunda. İşte bazen ne yaparsan yap olmuyor.
  Son cümlede çok hoşuma gitti..

  YanıtlaSil
 2. Evet iş'e girerken şansta önemli, torpil varsa o daha geçerli ama =D

  YanıtlaSil
 3. ahaha evet torpil kesin çözümmm =D

  YanıtlaSil
 4. zor bu işler harbiden...insan bazen ümidini kesiyor herşeyden,her "doğru" olayından

  YanıtlaSil
 5. kesmemek elde değil sonuçta tanışmak için olan kriterlerin yoksa süprizdir sadece.

  YanıtlaSil