8 Ocak 2010 Cuma

Rehavet

Bu hafta için çoğu kişinin söylediği söz "çok hızlı geçti" oldu. Evet ofiste ki herkes bu ruh durumu içerisinde çalkalanırken haftasonuna 1 kalmıştı bile ve herkes olabildiğince rahattı ve neşeliydi bugün belki de yarın güzel olabilecek bir hava da güzel bir haftasonu onları bekliyordu.

Bu arada insanların doğum günleri geçti. Hayatın bütün sıkıntıları anlıkta olsa unutulup dalga geçildi herşeyle, zaten mutluluklar aslında anlık değil miydi? Herşey bizim gözlerimizle gördüğümüz milyar pixel'li resimlere hakkında oluşturduğumuz duygu düşünceler değil mi? Bulunduğun koşul altında yiyebileceğin en iyi yemeği yedikten sonra arkasından bahane yaratmak bir insanın kendini mutsuz etme çabasından başka ne olabilir?

Bilmiyorum ama kaldırabiliyorum ben bazen bu insanları evet insanların anlaşmakta zorluk çektiği o halkın içinde huysuz diye tabir ettiğiniz insanlar var ya makul olduğu sürece ve eğer ki arada empatiyi kurarsanız inanın çok şeker insanlar sadece insanlığın en büyük sorunu tatmin edemediği yenemediği egolarını sürekli bir zehir gibi insanların üzerine atmak ve bununla kendini tatmin etmek.

Hayat aslında çok klasik bir döngü, bakış açılarımızla zenginleşir ya da fakirleşir herşey bizim elimizde...

3 yorum:

  1. Herşey bizim gözlerimizle gördüğümüz milyar pixel'li resimler hakkında oluşturduğumuz duygu düşünceler değil mi?


    aynen öyle..

    çok iyi cümle olmuş. :)

    YanıtlaSil
  2. Çok güzel yerlere değinilmiş, analizlerimiz gözlemlerimiz bizi keşke motive edip hayatta yeniden başlayıp küçük bir çocuk edasına bürünerek o bencil egoları yok edebilse keşke dicem? Ama şu an bunun olmayacağı her yerde belli.=)

    YanıtlaSil