4 Aralık 2009 Cuma

Yapamamazlık

İnsanlar hep birşeyleri yapmak isterken yaşar bu hissiyatı. "Yapamamak" zordur aslında ama bir şeyi denemeden ya da çalışmadan başarabileceğinden de emin olunamaz. Fakat insanların çoğu bu konuda gayet ön yargılılar. Belki de bütçelerini aşabilecek bir uğraş'a para verip yapamıyacaklar. Belki de yetenekleri yoktur hakikaten kim bilebilir ki.

Bir kaç basit temel yatıyor diyebilirim bunun altında. Çevre, Özgüven vb. tabi çevre etkeni de kendi içerisin de ikiye ayrılıyor gerçekten bir insanın o iş'i yapamıyacağını düşünerek söyliyenler ya da kıskançlıktan dolayı söyliyenler. Her zaman bir şey yapıcakken müthiş bir etken rol oynamıştır insanın ve ailesi.

Yeri geldiğin de hayallerini değiştirmiştir insanlar, yeri geldiğin de mesleklerini, yeri geldiğin de hayatlarını. Niye peki? Niye uygulayarak göremiyoruz bazen. Yoksa ebeveyn'lerimizin sıcak sobaya dokunarak öğrenmeyipte, korkutularak öğretilen bir hayat yüzünden mi?

Not:Aslında daha uzun uza yazıcaktım yazmaya başlayınca herşey cümle cümle aklımdan silindi nedense. Hem kısa yazıların okunabilirliği daha iyi oluyor değil mi? =)

1 yorum:

  1. Yapamamazlık, istesekte bazen kısıtlar bizi hayat, ama sonunda bir bakmışsın ki oluvermişte biz o anı ne zaman görücez bilemiyorum. Ayrıca kısa olması senin yazılarının devamını beklememize sebep oluyor, her şey tadında böyle olmalı da kanımca...=)

    YanıtlaSil