10 Aralık 2009 Perşembe

Trafikte İntiharın Anatomisi

+21 Şiddet, korku ve iğrenç ruh haliyle hazırlanmıştır.

Muhtemelen Metallica - Frantic şarkısıyla başlıyarak araba patinaj çektirilerek kaldırıldıktan sonra yolda olabilecek şeyler belli.

Daha sadece yeni hızlanmaya başladığınızdan vücut sakin ve agresif olmıyacaktır hareketler normal bir hız da seyrediceğinden yaklaşık 70-80km hız da direksiyon kabiliyetinizi kaybetmeniz pek mümkün değil, mümkün olsa bile toparlıyabilirsiniz muhtemelen, böyle bir durum da olabilecek en ideal kaza şekili bir yaya'ya çarpmak suretiyle yayanın muhtemelen bacaklarına uygulanacak bir kaç kg ya da tonluk kuvvetle şahısın ayaklarının yerden kesilip yatay bir şekilde arabanın camına omuzuyla çarpması ki bu kafasının da tavana çarpması manasına geliyor. Omuzun da pek birşey olmıyacaktır ama tavan'a çarpan kafa çatlıyacaktır bunun yanı sıra kafatasının derisinde yırtılma gerçekleşicektir. Çatlama yaşadıysa muhtemelen şuurunu kaybedicektir. İç organlarına uygulanan baskıyla bir iç kanama da gerçekleşebilir. Ama eğer ki omuz değil de kafa cam'a girerse muhtemelen kesikler olucaktır. Sürücü için pek zarar görülecek bir durum söz konusu değildir muhtemelen en berbat şekildir.

Eğer biraz daha hızlanırsanız vücut adrenalin salgılayarak sizi biraz daha seri hareket etmeye itecektir ki bu biraz daha seri davranmak ve daha çok hata demektir. Muhtemelen yüksek hızla böbrek üstü bezlerinden salgılanan adrenalin ile kontrolünüzü kaybedip bir kamyonun altına girebilirsiniz. Böyle bir durum da yaşanıcak senaryo basittir. Arabanın ön tarafı kamyonun arka kasasında eriyerek uygulanan basınç sürücü kabinine kadar gelerek bir taraflarınızı sıkışmasına neden olucaktır.

Bir de takla var muhtemelen tavan kafanıza geçip yine muhtemel bir beyin travması kanaması geçirebilir, iç kanama geçirebilir, vücudunuz sıkışabilir, patlıyan araba da ölebilir türlü şekil de ağır yaralanabilir ve ya can verebilirsiniz.

1 yorum: