28 Ağustos 2009 Cuma

Yazmak iyi birşey değildir

Şuan en çok istediğim şeylerden bir tanesi sabah güneşiyle huzurlu bir şekilde uyadıktan sonra gözümü yakan güneş karşısın da evin kalın perdelerini kaldırıp evi aydınlattıktan sonra pencereden dışarı doğru bakıp şöyle bir kaç dakika etrafı seyretmek. Ama gerekli olan başlıca malzeme insanın içindeki huzur yerinde olmayınca olmuyor.

Huzur için sadece biraz daha yazıp insanın içini dökmesi gerek ama halen yazmadığım, yazamıyacağım da olaylar olabiliyor. Niye yazmak biliyormusunuz? Çünkü etrafınızdaki insanlarla sadece sevinçlerinizi paylaşabiliyorsunuz. Hüzünler ise içeri de kalıyor, bu nedenle insanlar sizleri hep neşeli biri zannediyor aslında, hep gülüyor, hiç bir derdi yok diyorlar.

Anlatıyorum dinliyormusunuz, ya çözüm bulabiliyormusunuz? Yazmak ve olanları kendi içimde yaşamaktan başka çarem var mı bu durumda?

4 yorum:

 1. Ben de tam aksini düşünürüm hep. İnsanalr hep sorunları paylaşır, iyi şeyleri paylaşmaksa hep ertelenir. Belki bu yüzden hep iyi şeyler kısa sürer ve biz hep çözümü ararız. Çözümü ararkende nedenlerin peşinde koşarız. Nedeni bilince, nasıla daha kolay dayanıldığı için belki de.

  YanıtlaSil
 2. İnsan bencildir. Anlatmak ister, dinlemez. Ve bizler hep başkalarının çözümlerini dinlemeyi tercih ediyoruz. Oysa akıl denen şey bize verilmiş. Belki ondan daha üstün, daha kıvrak.. Sorun şurda: kendimize tahammülümüz yok. buyüzden başkalarına ihtiyacımız var. Kaçmaya alışmışız, başka biri olmaya..

  Verdiğin iç savaşta kimseye ihtiyacın yok. kimsenin seni dinlemesine de, o kimselerin verecekleri akıllara da. Sen kendine yetersin. Yetmek zorundasın. Çaresiz kalmayı sen istiyorsun. Çözüm kimsede değil, kimseye anlatınca da çözüm gelmiyor.

  Ve tek gerçek var aslında.. hepimiz aynı pisliğin lacivertleriyiz.

  YanıtlaSil
 3. Katılıyorum sonuna kadar sana .Aynı şeyleri hissediyorum şuan bende ..

  YanıtlaSil
 4. Sadece sevinçleri paylaşmak isteyen biziz belki de...Hüzünleri ancak kendimizin anlayabileceğini düşünüp, kendimize anlatıyoruz, yazıyoruz.

  YanıtlaSil