9 Haziran 2009 Salı

Özel Hayat

Normal hayatın içinde olan ve adı üzerinde "ÖZEL" olan bir takım olayların insanlara sergilenmesi beni ciddi derecede rahatsız etmeye devam ediyor.

İnsanlar bende dahil bloglarda sürekli yada ara sıra olarak günlük halinde kullanmakta, bu gayet normal birşey çoğunluk zaten içini döküp rahatlamak için kullanıyoruz kimi zaman, meydanlara çıkıpta haykıramadığımız şeyleri buralarda paylaşıyoruz.

Buraya kadar herşey normal işin abesk kısmı cinsel yaşantının bloglarda sergilenmesi, kime neyi kanıtlamaya çalışıyorsunuz ??? Genel ev'deki kadında o işi yapıyor ama yolda görenlerin ne diyeceklerini sizde biliyorsunuz, bunu bloglarda yazınca insanlar matah birşeymiş gibi bunlara taviz veriyorlar.

Ben bunların arkasında tek birşey görüyorum eğitimsizlik, merak edilen cinsel hayatın doğurduğu sonuç neticesinde insanların bunları okuması. Liselerde 16 farklı ders gören insanlar var ne yapıyorsunuz bu kadar??? Bu kadar boş bir müfredatı insanlara dayatıcağınıza üzerinede 1 saatlik boş bir rehberlik dersleri koyacağınıza cinsel eğitim dersleri konulmalı. Ergenlik, Cinsellik, Cinsel istismar vb. bir çok şey hakkında insanları bilinçlendirip direk doğru kaynaktan doğru bilgi verilmeli ve büyüme çağındaki çoğu kişinin bu merakları giderilmeli.

Kadınların regl dönemlerini yazması ve bunlar altındaki okuduğum yorumlar ne yapıyoruz biz dememe sebep oldu. Afedersiniz ama burda bir erkek çıkıp şu gün içerisinde şu kadar kez asıldım ben dese emimin hakaretlere maruz kalıcaktır, aşşağılanacaktır.

Herkesin gizemli, özel bir yanı olmalı en önemliside cinsel istek arzu ve gerçekleştirdikleri ne olursa olsun bunlar ona özel olmalı bunlar kadının büyüsüdür çekiciliğidir. Bu yazıları okuyan insanlar bunun gibi kadın cinslerinden cesaret alıp dışarıda annelerimize, ablalarımıza sarkmaktadır.

Daha fazla uzatmıyayım ben okunabilitesi yüksek bir yazı olsun buda böyle ama son sözüm olarak;

Adab-ı muaşeret'i (Görgü Kuralları) uymasaydık. Şuan burda bu şekilde yazılar yazıyor olamiyacaktır. Herkes dışarıda hayvanlar gibi dolaşıp, hayvanlar gibi hareket ediyor olacaktı.
Bizi ve bütün insanlığı bu kurallar ayakta tutuyor. Eğer avrupalılar gibi sapkın bir toplum olsaydık şuan onlar gibi babamızın kim olduğunu bilmeyecektik(Biraz tarih bilgisi olan anlar).

5 yorum:

 1. "blog"da özel hayata dahil olduğu için, pekte yadırganmamalı bence.. erkekler yaparsa da yadırganmamalı...
  misal benim hiç böyle 20 kişilik bi arkadaş grubum olmadı, asosyal de değilim dışarda kendimle çok eğlenirim. ama günümün nasıl geçtiğini anlatıcak bi arkadaşım var mı? hayır..
  bu yüzden insan anlatmak istiyor yaptığı her şeyi... ve rahatlıyor da...
  pek namusa fln çekmemek lazım... insanlar blogu günlük tadında kullandığında, emin ol bi dostuyla konuşurcasına yazıyor, blog, günlük, bu yüzden var... :D
  takılma çok...

  YanıtlaSil
 2. Bunu msn'dede dile getirmiştin bana :D

  YanıtlaSil
 3. İnsanlar sırlarını bloglarda paylaşamazlarsa buda onun gibi birşey önemli olan 20-50 kişinin bilmesi değil bazı şeyleri

  YanıtlaSil
 4. iyi de insan özel hayatının sınırlarını kendi çizer.. kendisi özel olmasını istediği için o onun özel hayatı olur, ama eğer yok ben anlatıcam diyosa da kimseye hayır anlatamzsın senin özelin o demek düşmez.. ayrıca eğer bişeyleri yaşıyosan bunları ifade etmenin de ne gibi bi yanlışlığı var bunu da anlayabilmiş değilim.. bu seninki tam türk mantığı işte.. yaptığını söylemessen yapmamış gibi olursun.. sokağa çıkıp sorsan bizim kızlara hepsi ak pak.. erkekleri çatır çatır yiyolar hiç biriniz de anlamıyosunuz..
  ayrıca bazı şeyleri insanlardan saklamak onları korumak için yeterli ve iyi bi yol değil ne yazık ki...
  televizyonda sevişme sahnesi olur rtük yasaklar, rtük yoksa annesi babası kapatır, blog yazarlar yazmasın denir, ondan sonra işte insanlar daha çocukluktan çıkmadan boylarından büyük işlere kalkışıyolar, biri bi tarafta hamile kalıyo, öbürü ömrü boyunca yaşadığı travmayı atlatamıyo saçma sapan şeyler.. en azından o cinsel eğitimleri konusunda çok kaygılandığın çocukların merak ettikleri şeyleri kendi kendilerine keşfetmeye kalkmalarındansa başka insanların tecrübelerini duymaları daha iyi bi alternatif gibi geliyo açıkçası bana..

  YanıtlaSil
 5. ben kendi kendilerine keşfetsinler demiyorum, psikoloji okumuş bir insan bence bu eğitimi en iyi verecek kişidir. Üniversite çağında evlenmeden gebe kalıp kalmadığını öğrenen bir kişiden bin kat daha iyidir.

  YanıtlaSil