28 Nisan 2009 Salı

İnsan hayatındaki sevgi çizelgesi

Bir insan doğduğundan beri genlerindeki yapı itibariyle karşı cinse her daim ilgi duymaya başlar.
Asıl konu bir bireyin evde kalması, evet evde kalmak aslında her bireyin içerisinde çok büyük bir yıkım bunu benim gibi erken tadanların olabileceğini düşünüyorum. Cetvel çok basit bu konuda ilkokuldaki mevsim tabloları gibi.
1-İlkokul burda daha üzerimizdeki don'a işerken kızlara bakma ama birşey anlamama evresi bu konuda o yaşlarda hiçbir gerçek atılım yapılamaz ama ileri senelerde halen ihtimal kalmadıysa tekrar eski arkadaşlar facebook'tan taratılır ve halen biri varmı acep diye göz gezdirilir.
2-Lise, lise, lise eğer bir meslek lisesine özelliklede erkek bir meslek lisesine düştüyseniz ve gerçek bir yaşam arkadaşı arıyorsanız kendinize bu iş'e kalkışmaktan bile vazgeçin çevre okullardan arkadaş edinmeye bakın,
Erkek meslek lisesi hariç bir liseye düştüyseniz burda güzel bir ortam kurup daha çok alternatif ile bırakın bulmayı boğuşmanız mümkün. Ama ve lâkin yaş küçük olduğundan zırvalamaya ve eldeki kişileri kaybetmeye meğilli bir dönem.
3-Üniversite işte başlamadan biten bir hayal bir çok genç için ya uzaktan eğitim ile yada öss denilen çile ile aslında bir gerçek daha varki hepsinden acı kendi
Oturduğun il'i terkedip dışarıdaki bir üniversitede okuyup mezun olduktan sonra ordaki bütün arkadaşları orda bırakıp tekrar hayata sıfırdan başlamak işte bence bu hepsinden kötü

Peki hayaller buraya kadar mı??? Kısmen 2 alternatif daha var
1-İş hayatı (25 yaşına geldiğiniz zaman bu kapı size açılır daha öncesi için boşuna heveslenmeyin!)
2-Arkadaş çevresi(Genelde üstteki 3 madde etrafındaki arkadaşların arkadaş sayısını belirlediğinden bu sayıda kontenjanlıdır normal bir insan bu 3 ortamıda gördüyse max 100 arkadaşı vardır ortalama olarak)
3-Ailenin son kurtarma planı(Anne:Şu oğlanın başını bağlamak gerek artık bey)

Ve işte burda 700TL doğalgaz faturası gibi içe bir ağırlık çöker
Soda bile hazıma destek sağlıyamaz
ve geriye kalan olabilecek en iyi şey:
güzel bir bekar hayatı için artık plan yapmaya başlamak ve bekarlık sultanlık be olummmm şeklinde geçen züürt tesellisini hayat felsefesi edinmek.

Bunlar tamamiyle bir gerçektir, kahramanlar ve olaylar hayal ürünü değildir.

2 yorum:

  1. harbiden gerçek. gerçeklerde sen..:D

    hele 1. madde; ilk okul arkadaslarına 10 yıl sonra facede gorup yazma tamamıyle sana aıt be oglum..:D

    YanıtlaSil
  2. Gerçekten güzel bir yazı,görmek istemeyenler ve dahasına....

    YanıtlaSil